Porodní přání

Zde je nápad jak třeba by mohla vypadat, samozřejmě je potřeba, aby si každý upravil podle svých představ a přání.

 

Jméno:

Jméno partnera:

Jméno příbuzného, PA, další osoby přítomné u porodu:

Termín porodu:

Adresa:

Email:

Telefon:

 

Plánujeme přirozený porod. Připravovala jsem na to na lekcích předporodní přípravy a gravidi jógy. Chtěli bychom se zaměřit na klidný a přirozený porod s minimálním lékařským zásahem. K porodu bychom si chtěli přinést relaxační hudbu, aromalampu, stáhnout světla na příjemné přítmí a vytvořit tichou ničím nerušenou atmosféru......Během porodu si chci každé dvě hodiny užívat homeopaticum Arnica 200, která napomáhá hojení. Přeji si jíst a pít pokud budu mít chuť. Pokud bude dítě v pořádku přeji si mít volnost pohybu. Také si přeji, aby můj partner byl neustále přítomen. Veškerá komunikace by měla probíhat mezi lékařem/sestrou a mým partnerem/PA. Přeji si být ohleduplně vyrušena pouze v případě, že dojde k ohrožení zdraví dítěte nebo mého.

 

Kromě porodní sestry a popřípadě doktora, si nepřejeme přítomnost nikoho jiného.

 

 

Vaginální vyšetření

 

Preferuji nepodstupovat vaginální vyšetření v průběhu porodu, pokud to není nezbytně nutné. Jsem si vědoma nutnosti vaginálního vyšetření při příjmu do porodnice. Přeji si, aby mi nebylo říkáno na kolik cm jsem otevřená.

 

Přeji si přirozené protržení vaku blan. Vak blan může být protržen pouze v případě bezprostředního ohrožení zdraví dítěte.

 

 

Vyvolání porodu

 

V případě, že dítě i já jsme zdraví a v pořádku, přeji si počkat na spontální začátek porodu. Po termínu porodu si přeji s vyvoláním počkat min. 10-14dní.

Pokud se vyvolání porodu stane nezbytným, přeji si aby mi byl dán čas na vyzkoušení nejprve přirozených technik (po konzultaci s lékařem/sestrou) například:

 

stimulace bradavek

chůze

akupresura

masáže

 

Podávání léků proti bolesti:

 

Přeji si, aby mi nebyly nabízeny léky proti bolesti a byly dány pouze na požádání.

 

 

Druhá doba porodní – tlačení

 

V případě, že porod probíhá přirozeně a bez komplikací, přeji si, aby mi byla ponechána volnost při tlačení dítěte a volbě polohy. Nepřeji si aby mi někdo říkal kdy mám tlačit.

Chtěla bych aby moje ditě slyšelo naše hlasy jako první.

Preferuji masáž hráze klidně i během poslední doby porodní.....nastřižení, pouze v nazbytně nutném případě.

 

 

Po porodu

 

V případě, že dítě je po porodu naprosto v pořádku, přeji si aby nám nebylo nikam odnášeno a abych ho mohla nechat okamžitě pokusit se přisát. Přestřižení pupeční šňůry pouze ve chvíli, kdy pupeční šňůra přestane pulzovat a dojde k jejímu ztenčení. Přeji si nepodávat těsně po porodu matce ani dítěti žádné léky a vitamíny. Přeji si počkat na porod placenty bez podávání léků vyvolávající její porod.

 

Přeji si dodržení zlaté hodinky, tj naprostého klidu hodinu po porodu.

 

Partner i já si přejeme být s miminkem po celou dobu pobytu v nemocnici.

 

Prosíme o konzultaci všech zásahů a podávání léků matce nebo dítěti předem.