PRAVIDLA UŽITÍ HOMEOPATIK

Pravidla užití HOMEOPATIK

Léky jsou obyčejně na  jednorázové užití, tj. vycucat všechny granule z ampule najednou.

 Před a po podání léku půl hodiny nejezte, nepijte, nekuřte. Ústa musíte mít čistá, prostá jakýchkoli chutí apod. Prospěje,  pokud si půl hodiny před podáním vypláchnete čistou vodou. Lék se cucá v ústech, nejlépe na jazyku, už jazyk a sliznice dutiny ústní se podílí na jeho vstřebání. Pro malé děti je též možné ho rozpustit v čisté, nejlépe pramenité vodě. Ze zkušenosti plyne, že v den užívání (ale nejlépe i následující týden) je třeba se vyhnout kávě (alespoň omezte nebo ji nahraďte čajem), mentolu (pozor na běžné zubní pasty!, mátový čaj, pastilky proti kašli, žvýkačky apod.), hřebíčkovému oleji, efedrinu, eukalyptu, kafru, silným aromátům, vůním, silicím, psychogenním drogám…Tyto látky mohou v počátku léčby jemné, ale hluboké působení homeopatika antidatovat, narušit. Co se týče zubní pasty, doporučuji Vám čistě bylinnou měsíčkovou pastu od Weledy (prodejny zdravé výživy) nebo Homeodent od Boironu (lékárna). Další rozměr tohoto přípravného procesu je určité zvědomění aktu vzetí léku, homeopatie je o energii a vědomí. To s jakým vědomím do toho jdete, zákonitě ovlivní průběh a výsledek, ačkoli to funguje i bez toho. Máte zkrátka možnost přidat k tomuto procesu něco navíc, svůj vklad, svoji pozornost.

  Lék skladujte mimo Slunce, mobil, počítač, mikrovlnku apod. Záření tohoto druhu může lék znehodnotit!! Nedotýkejte se ho prsty. Nasypte jej přímo do úst nebo vody. Nesmí přijít do kontaktu s kovem (lžička).

 Homeopatické léky účinkují jinak než normální klasické „alopatické“. Součástí léčby někdy bývá tzv. homeopatické zhoršení: není třeba se toho bát, je to spíše náznak nemoci nebo minulého stavu (i např.emočního), ovšem v případě dlouhodobých chronických potíží může jít i o akutní průběh nemoci nebo stavu, který nynějšímu problému předcházel. Jde o ventilaci potlačených emocí, nemocí, obsahů. Z hlediska trvalého zdraví je žádoucí, aby tyto věci vystoupily na povrch, jedině tak mohou odeznít! Proto je vhodné, pokud to lze, nechat toto volně proběhnout a odeznít.

 Homeopatie funguje jemně a dlouhodobě, aby se věci vyčistily a došlo k ú zdravě, na to je třeba času a trpělivosti, většinou je třeba více léků. K posouzení vývoje léčby a potřeby dalšího léku slouží kontroly (po 1 až 2 měsících po užití léku). Vzhledem k tomu, že léčba málokdy končí prvním lékem, je dobré kontrolu provést, třeba jen po telefonu. Jde o proces, který není dobré urychlovat, má své tempo a pořadí kroků. Některé připravují, aby další pak mohly léčit. Zdůrazňuji znovu, že homeopatikum účinkuje dlouhodobě, často i po týdnech užití a je třeba takto pohlížet na léčbu.