Zuzana Voženílková

Nabízím různé tipy masáží

jako pomoc při odstraňování různých bloků, napětí, bolestí, únavy i psychických problémů.... a dále potom pracuji s metodou Thetha Healing

  • Kranio - sakrální terapie

Toto celostní, mnohoúrovňové ošetření těla, je vhodné jako prostředek pro léčení - propojení se z hlubokou podstatou a tím vytvoření prostoru pro samoléčebné - napravovací - re-habilitační procesy těla. Je to terapie hluboce uvolňující, jemná ale zároveň hluboká. Je vhodná pro každého a v každé situaci. Tělo nám dává bolestí, napětím, nemocí vědět, co děláme špatně a kranio - sakrální terapie, tyto usazené energie v těle pomáhá uvolnit a s nimi i měnit systémy chování, stereotipy, návyky....učí nás vnímat tělo, jeho neskutečnou jemnost a dokonalost.

Pracuje s uvolněním lebečních kostí, což často způsobuje různé problémy u dětí (Dis, ADHD apod.) Strachy a "bez důvodný pláč" miminek, se také může uvolnit kranio - sakrální terapií. U dospělých může uvolnění hlavy pomoci zrovna tak s úzkostmi nebo bolestmi hlavy.

Je to výborné jako rekonvalescence a pomoc při postcovidovém syndromu a jiných neidentifikovatelných problémech:)

  • SHIATSU

TERAPIE SHIATSU JE JEMNÉ OŠETŘENÍ VAŠEHO TĚLA PO FYZICKÉ I ENERGETICKÉ STRÁNCE. TĚLO SE UVOLNÍ A ZPRŮCHODNÍ SE TOK ENERGIE.
Shiatsu není masáž jako taková, provádí se přez oblečení, na speciální matraci ...futonu.
Práce s každým člověkem je individuální, ošetření je přímo na míru:). Tím, že tělo získá zpět energetickou rovnováhu, nabyde sílu i uvědomění a snáze se vyrovná se špatnými způsoby chování, které nás k nemoci přivedly. Shiatsu také napomáhá k zjemnění vnímání svého těla a  naladění se na něj, pochopení co dělám špatně a co dobře:). Je nápomocné při řešení nejen fyzických problémů(různé bolesti zad, břicha, kloubů a ichronické nemoci) ale i psychických, emočních..Je výborné jako podpora v těžkých životních obdobích i jako předporodní příprava:). Zároveň ho lze použít jako podpůrný, udržovací proces, který nám zpříjemní stárnutí a udržuje nás v kondici:).
 
  • LYMFATICKÁ MASÁŽ

Lymfatická masáž je  jemná technika masáží, která je zaměřena na podporu pohybu  lymfatických tekutin po celém těle.
Lymfatický systém odstraňuje metabolický odpad a toxiny z tělesných tkání a na svém konci vtéká do systému žilního.

V souvislosti s toxicitou, traumaty tělesnými i emočními a obecně disharmonickým životním stylem se proudění lymfy zpomaluje, vázne její odtok a tělo reaguje usazováním toxických metabolitů a tuků a zvyšuje náchylnost k zánětům, disbalanci a onemocnění obecně.

 

Zlepšuje imunitní systém….Tím, že pomáhá vytvářet zdravý oběh lymfatického systému, lymfatická masáž účinně detoxikuje tělo. Zároveň se zvyšuje produkce protilátek, které se používají ke snížení zánětu těla a v boji proti infekci.
Pomáhá po operacích a úrazech….Masáž může pomoci se symptomy souvisejícími s pooperační anestezií a pooperačním edémem. Aktivací lymfatického systému se z těla odstraní zbytky anestezie. Navíc, technika pomáhá uklidnit symptomy pooperačního zánětu, což v konečném důsledku zmírňuje bolest. Dále pak pomáhá regenerovat tělesné buňky a tkáně.

Snižuje stres s podporuje relaxaci….Jeden z nejzajímavějších benefitů lymfatické masáže spočívá v její schopnosti snížit stres a podpořit proces relaxace. Stlačování konkrétní oblasti našeho těla, v tomto případě lymfatických uzlin, účinně snižuje bolest. Díky tomu se snižuje úroveň stresu, a to zase podporuje naši duševní a fyzickou pohodu. Snížení úrovně stresu snižuje úzkost, což může pomoci lidem, kteří trpí záchvaty paniky.
Pomáhá po porodu a podporuje kojení….Lymfatická masáž může napomoci lepšímu a bezbolestnějšímu kojení. Tato technika totiž pomáhá zlepšovat fungování ucpaných kanálků. Tělu pomáhá zvládnout předporodní otoky a po porodu podporuje návrat těla do normálu. Obzvlášť po císařském řezu je lymfování velmi pomocné…jako péče o jizvu a rychlou rekonvalescenci.
Uklidňuje migrény…..Sekvenční a lehké pohyby při masáži mohou pomoci zklidnit pravidelné bolesti hlavy a zejména migrény. Opakované masážní pohyby zmírňují bolest. Techniky a tlak, který je vyvíjen na specifické oblasti našeho těla, pomáhají potlačit naše sympatické nervové systémy, což zmírňuje signály bolesti, které jsou vysílány z našeho nervového systému do mozku.
 Zlepšuje spánek….Tato masážní technika může pomoci těm, kteří trpí nespavostí nebo jinými poruchami spánku. Tím, že uvolníte lymfatický systém, pomáháte svému nervovému systému fungovat. To zase pomáhá zlepšit kvalitu spánku. Je to dáno i tím, že díky této technice se vaše tělo dostane do stavu hluboké relaxace.
Detoxikace…i po antikopci…Lymfatická masáž podporuje detoxikaci a odstraňování toxinů z našeho těla. Speciální tlak na lymfu a lymfatické uzly podporuje krevní oběh směrem k srdci, což zase podporuje odtok tělesného odpadu a tělesné tekutiny....I JAKO PODPORA PŘI OTĚHOTNĚNÍ.

Pomáhá léčit chronickou bolest…Technika pomáhá do značné míry léčit chronickou bolest. Uklidňující účinek, který tato masáž představuje pro tělo, snižuje signály bolesti, které jsou posílány z našeho nervového systému do mozku. Tento proces pomáhá snižovat chornický stav, úzkosti a emocionální stres. Pacienty, kteří netrpí bolestí, zanechá tato masáž méně napjaté a klidnější.
Kosmetické účinky…odstraňuje celulitidu, zeštíhluje a zmenšuje obvod stehen a nohou, zlepšuje vzhled pokožky celého těla, omlazuje pokožku zpevňuje podkoží, dochází k redukci objemu těla, modeluje postavu.

  • KLASICKÁ MASÁŽ

nabízím masáž zad a celého těla , jako pomoc při bolest, zatuhnutí a jiných problémech.....nebo jako relaxační .

 

  • THETHA HEALING

Jsem nadšená, že Vám mohu také nabídnout pomoc touto velice účinnou metodou. Je to sada nástrojů a technik, jak se propojit s podvědomím a tím změnit myšlenky, naučené stereotipy, přesvědčení, které nám už neprospívají. Thetha léčení, znamená naladění se na velmi pomalé thetha mozkové vlny. Tato velmi pomalá frekvence umožňuje naladění se na frekvenci tvořivé síly Universa a právě toto napojení na tuto sílu nám umožňuje změny, či procesy léčení. Metoda skvěle funguje na nejrůznější problémy. Předností Thethahealingu jsou tzv instalace pozitivních pocitů a programů. Je to jedna z nejúčinějších metod  současnosti.